web analytics

Akbank yaklaşık bir yıl öncesine kadar Akbank maaş müşterisiydim. halen Akbank kartımı kullanıyorum. Ve hesabıma artı para tanımlı ve hesap özetimi kredi kartı dahil e-mail ile alıyorum. Yaklaşık bir hafta önce e-mail hesabıma gelen Akbank hesap özetini incelediğimde 2011 temmuz da dahil olmak üzere 8 kez 6 tl hesap özeti ücreti kesildiğini fark ettim. Bankaya durumu ilettim bana yazdıkları cevap aynen aşağıdadır.
Sayın İlkay,

Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Akbank Hesap Özeti ile ilgili iletiniz bankamızca incelenmiştir. Bankamız aracılığıyla yürüttüğünüz işlemlerin takibi için önemli kanallardan biri olan hesap ekstreleri, Bankamızın müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde revize edilmiş ve Akbank Hesap Özeti (AHÖ) adı altında siz müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Akbank Hesap Özeti gönderim talebi olmayan ancak vadesiz hesabında Artı Para Kredisi tanımlı olan ve /veya yatırım hesabını kullanan müşterilerimiz için aşağıdaki durumlarda posta ile gönderim zorunludur.

– Artı Para Kredi faiz tutarının 3.TL’nin üzerinde olması,
– Artı Para Kredi faiz tutarı ne olursa olsun, hesap 60 günden fazla eksi bakiyede kalması,
– Yatırım hesabı bakiyesi mevcut olması ya da aktif olarak kullanılması

Akbank Hesap Özeti’nin posta ile gönderilmesi halinde yansıyan ücret bedeli her ay otomatik olarak hesaptan tahsil edilmektedir. Ayrıca bakiye yetersizliği nedeniyle tahsil edilemeyen geçmiş dönem ücretlerin tahsili hesap bakiyesi uygun olduğunda yapılmaktadır.

Bununla birlikte bireysel müşterilerimiz talepleri doğrultusunda Akbank Hesap Özeti’ni sadece e-posta ile alabilmektedir. Sadece e-posta ile yapılan gönderimlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Yukarıda bahsedilen Bankamız uygulamaları gereği posta yoluyla gönderilen Akbank hesap özeti ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Akbank hesap özeti gönderilerinizi ücretsiz olarak almak için 444 25 25 Akbank telefon şubesini arayarak hesap özetinizin sadece e-posta yoluyla gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Akbank
www.akbank.com / Bize Ulaşın

bu cevapta şunlar yok. Ben zaten hesap özetimi basılı olarak değil e-mail ile alıyorum. Yukarıda belirtildiği gibi hesabımda para olmadığı için bu kadar beklendiği ve hesabımda para olduğunda çekildiği tamamen yalandır. Genel de hesabımda para bulunur. Zorunluluk olarak belirttikleri durumu bir telefonla ve benim talimatımla değiştiriyorlarmış nasıl bir zorunluluksa ayrıca bugüne kadar adresime gelen herhangi bir hesap özeti yoktur.

Sonuç olarak müşteri odaklı olduğunu iddia eden bir bankanın müşterisine haber vermeden bir yıl boyunca tahsil etmediği ücreti bir yıl sonra etmesi. Eğer ilk ay bu tahsilatı yapmış olsaydı. Müşteri arayıp e-mail ile almak isteyeceğini belirtecek ve banka zarara uğrayacaktı. Arada ücretini tahsil etmediği aylar var herhalde onları da yine bir sene sonra tahsil edecek. Soygunculukta son nokta bu olsa gerek. Bir çok kurumda detaylı fatura veya basılı fatura istediğinizde bunun ücreti 1 tl yi geçmezken Akbank’ta bu 6 TL. Tabii ki Akbankla olan bütün ilişkimi kesiyorum. Müşteri odaklı bir bankayla çalışmak istemiyorum çünkü soyuyorlar.

Epimedyumlu Macun
 1. Merhaba,
  Ben de benzer bir sorun yasadim. Askerden dondukten sonra yatirim hesabima para aktardim. Benden gecmise donuk 7 ayin hesap ozet ucretini aldilar. Bankayi arayip sikayet ettigimde yukaridaki cevabin aynisi geldi. Sistemde mail adresim varken bana sorulmadan neden mail olarak degil de basili olarak gonderiliyor hesap ozeti. Kaldi ki askerdeydim ve hesabimdan para toptan alininca bu durumun ancak farkina varabildim. Onemli bir meblag olmayabilir ama resmen kandirildim. Benzer sorunlar yasayip iade alanlar var mi? Yapmam gerekenler konusunda yardimci olabilir misini?

 2. Aynı durumu bende Yaşadım. Ne yaptıysam iptal edemedim. Artı para hesabını kapat diyorlar. Akbank pos cihazını kullanıyorum. Artı para lazım oluyor. Bu gidişle herşeyi iptal edeceğim.

 

Zayıflama, Kilo Verme Yardımcı Gıda Takviyesi Seti

  • !!Kuryenet Rezilliği!!

   Osman özçim

   Ya böyle sorumsuzluk olmaz 1 haftadir arıyorum kimse acmiyor
  • Herbalife Ürün İadesi Yapamıyorum.

   Ugur

   Son durum nedir iade alabildiniz mi
  • Tergan ayakkabı

   Osman bodur

   Ayakkabı Aldım 25 günde üç sefer giydiğim ayakkabının sağ ol solu dalda yıprandığım iyi hadi ettim 20 gündür oldu gelmedi kimseye tavsiye etmiyorum beni mağdur ettiniz ilk defa biterken ayakkabısı aldım marka ve yerli diye
  • Torium’daki Petshop’dan Evcil Hayvan Almayın!

   Dilara

   TORUIM VON ALP PET TEN 2 AYLIK DİŞİ PEKİNES YAVRU ALDIM.SATIN ALIRKEN 1 AY BOYUNCA SADECE KENDI VETERINERLERINE GOTUREBILECEGIMI SOYLEDILER.2 GUN SONRA KOPEGIMDE ASALAK BOCEK GORDUM VE KIL KOKLERINDE LAVRALAR VARDI.TEMIZLENMESI ICIN PETSHOBA GERI GOTURDUM BIRAKIŞ O BIRAKIŞ.TEMIZLENDIMI ALMAYA
  • Akbank hesap özeti ücreti soygunu

   Müşteri

   Aynı durumu bende Yaşadım. Ne yaptıysam iptal edemedim. Artı para hesabını kapat diyorlar. Akbank pos cihazını kullanıyorum. Artı para lazım oluyor. Bu gidişle herşeyi iptal edeceğim.
  • Oris Telekom’la Zarara Uğramayın!

   serpil buğdaylı

   merhaba; tarafıma bugün şirketinizden 8504700811 numaralı hattınız aktife geçmiştir diye bir emsaj geldi benim şirketinizden böyle bir talebim olmadı. zaten kullanmakta olduğum bi hattım var . şirketinizle alakam olmadığı halde neden böyle bir mesaj gelir.
  • İZMİR GEDİZ ELEKTRİK

   OSMAN GENCER

   21165071 tesisat numarası yerine, 800002035049 sözleşme hesap numarası ile işlem yapabileceğim bildirilmiştir. Ancak;yaptığım ınceleme sonucunda bu bilgilerin bana ait olmadığı görülmüştür. Durum gediz elektrik ilgili ve yetkililerine bildirilmiştir. Yukarıdaki tesisat ve s
  • KRD GROUP TATİL KAZANDINIZ’A DİKKAT

   mehmet sumlu

   krd firması size 6 gün sattıkları devre mülkü hakkını 14 güne çıkarmak istiyorlar.sizden ekstra para istiyorlar zaten satarken 14 gün satmaları gerekiyordu.
  • Koçtaş Forum Mersin mağazasından şikayetçiyim

   ahmet bostankolu

   kasiyerlerinden çalışanlarına kadar ilgisiz,minnetsiz ve kabalar.
  • Deveyükü.com

   iskender ak

   yaa arkadaş almaz olaydık. bir ürün aldık bozuk çıktı. yollayın şu faturasınıki garantiye yollayım. ürün 10 günde geldi faturası yoktu. yollayın şu faturayı yaaa