web analytics

Akbank yaklaşık bir yıl öncesine kadar Akbank maaş müşterisiydim. halen Akbank kartımı kullanıyorum. Ve hesabıma artı para tanımlı ve hesap özetimi kredi kartı dahil e-mail ile alıyorum. Yaklaşık bir hafta önce e-mail hesabıma gelen Akbank hesap özetini incelediğimde 2011 temmuz da dahil olmak üzere 8 kez 6 tl hesap özeti ücreti kesildiğini fark ettim. Bankaya durumu ilettim bana yazdıkları cevap aynen aşağıdadır.
Sayın İlkay,

Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Akbank Hesap Özeti ile ilgili iletiniz bankamızca incelenmiştir. Bankamız aracılığıyla yürüttüğünüz işlemlerin takibi için önemli kanallardan biri olan hesap ekstreleri, Bankamızın müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde revize edilmiş ve Akbank Hesap Özeti (AHÖ) adı altında siz müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Akbank Hesap Özeti gönderim talebi olmayan ancak vadesiz hesabında Artı Para Kredisi tanımlı olan ve /veya yatırım hesabını kullanan müşterilerimiz için aşağıdaki durumlarda posta ile gönderim zorunludur.

– Artı Para Kredi faiz tutarının 3.TL’nin üzerinde olması,
– Artı Para Kredi faiz tutarı ne olursa olsun, hesap 60 günden fazla eksi bakiyede kalması,
– Yatırım hesabı bakiyesi mevcut olması ya da aktif olarak kullanılması

Akbank Hesap Özeti’nin posta ile gönderilmesi halinde yansıyan ücret bedeli her ay otomatik olarak hesaptan tahsil edilmektedir. Ayrıca bakiye yetersizliği nedeniyle tahsil edilemeyen geçmiş dönem ücretlerin tahsili hesap bakiyesi uygun olduğunda yapılmaktadır.

Bununla birlikte bireysel müşterilerimiz talepleri doğrultusunda Akbank Hesap Özeti’ni sadece e-posta ile alabilmektedir. Sadece e-posta ile yapılan gönderimlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Yukarıda bahsedilen Bankamız uygulamaları gereği posta yoluyla gönderilen Akbank hesap özeti ücreti iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Akbank hesap özeti gönderilerinizi ücretsiz olarak almak için 444 25 25 Akbank telefon şubesini arayarak hesap özetinizin sadece e-posta yoluyla gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Akbank
www.akbank.com / Bize Ulaşın

bu cevapta şunlar yok. Ben zaten hesap özetimi basılı olarak değil e-mail ile alıyorum. Yukarıda belirtildiği gibi hesabımda para olmadığı için bu kadar beklendiği ve hesabımda para olduğunda çekildiği tamamen yalandır. Genel de hesabımda para bulunur. Zorunluluk olarak belirttikleri durumu bir telefonla ve benim talimatımla değiştiriyorlarmış nasıl bir zorunluluksa ayrıca bugüne kadar adresime gelen herhangi bir hesap özeti yoktur.

Sonuç olarak müşteri odaklı olduğunu iddia eden bir bankanın müşterisine haber vermeden bir yıl boyunca tahsil etmediği ücreti bir yıl sonra etmesi. Eğer ilk ay bu tahsilatı yapmış olsaydı. Müşteri arayıp e-mail ile almak isteyeceğini belirtecek ve banka zarara uğrayacaktı. Arada ücretini tahsil etmediği aylar var herhalde onları da yine bir sene sonra tahsil edecek. Soygunculukta son nokta bu olsa gerek. Bir çok kurumda detaylı fatura veya basılı fatura istediğinizde bunun ücreti 1 tl yi geçmezken Akbank’ta bu 6 TL. Tabii ki Akbankla olan bütün ilişkimi kesiyorum. Müşteri odaklı bir bankayla çalışmak istemiyorum çünkü soyuyorlar.

Zayıflama, Kilo Verme Yardımcı Gıda Takviyesi Seti
 1. Merhaba,
  Ben de benzer bir sorun yasadim. Askerden dondukten sonra yatirim hesabima para aktardim. Benden gecmise donuk 7 ayin hesap ozet ucretini aldilar. Bankayi arayip sikayet ettigimde yukaridaki cevabin aynisi geldi. Sistemde mail adresim varken bana sorulmadan neden mail olarak degil de basili olarak gonderiliyor hesap ozeti. Kaldi ki askerdeydim ve hesabimdan para toptan alininca bu durumun ancak farkina varabildim. Onemli bir meblag olmayabilir ama resmen kandirildim. Benzer sorunlar yasayip iade alanlar var mi? Yapmam gerekenler konusunda yardimci olabilir misini?

 2. Aynı durumu bende Yaşadım. Ne yaptıysam iptal edemedim. Artı para hesabını kapat diyorlar. Akbank pos cihazını kullanıyorum. Artı para lazım oluyor. Bu gidişle herşeyi iptal edeceğim.

 

Epimedyumlu Macun

  • İnegöl Odam Mobilya Teslimatta Sorun Çıkartıyor

   Ulaş esen

   Arkadaşlar Odam mobilyadan 3-4 ay önce koltuk takımı aldım. Biri diğerinden farklı arkadaşlar geldi koltukla sorun var dediler. Bir tanesi de varda okadar yok diyor. Koltuğa oturduğunuzda 2 karış geriye gidiyor insan. Açılır yataklı diyorlar hayır diyorum. Dönücez diyorlar bir da
  • Torium’daki Petshop’dan Evcil Hayvan Almayın!

   Gülcin

   Merhabalar gecen hafta kendilerinden ballandıra ballandıra sagşıklı diye anlattıkları dunya tatlısı bir poodle aldım. Ic dıs parazıt asılarının yapıldıgını soyledıler. Eve geldıkten uc gun sonra kopegım fenalastı. Kendı guvendıgım veterınere goturdum ve malesef kızımda p
  • D-smart İnsanları Kandırıyor

   Haci

   Arkadaşlar D-Smart başvuru yapmak için müşteri hizmetlerini aradım süper toto süper lig maçları sizde varımı diye bana evet bizde izleye bilirsin dediler başvuru yaptım bağladılar ama maçlar yok insanları kandırıyorlar kendileri eksik bilgi verip bir de üste çıkıyorlar bana 1
  • !!Kuryenet Rezilliği!!

   Burak

   Sene olmus 2019 hala kuryenetin rezilliklerine şahit oluyoruz. Siz evde olsanız dahi geldik evde yoksunuz derler. Kimsenin işi bunlara düşmez inşallah. Amin
  • İZMİR GEDİZ ELEKTRİK

   Ercüment Yantra

   Alaçatı mahallesi 15000 sokak , Çamlık yol tarafından girişinden itibaren, çok uzun bir mesafede sokak lambaları yanmıyor. Kapkaranlık, korkutucu bir hale geldi. Sadece ışığı yanan evler sayesinde biraz idare etmeye çalışıyoruz. Bütün yıl burada yaşayan insanlar için çok r
  • Bimcell hat sorunu

   MUHAMMET UYSAL

   Bimcell ' den sıfır faturasız sim kart aldım ve hatım hayla açılmadı 5.gün oldu hayla hattım açılmadı bimcell sim kartı ne zaman açılacak ve bimcell sim kart açılmasını istiyorum
  • AVEA Borç Takip Yöntemi

   orhan

   Avea telefon sırketınden sıkayetcıyım. Tarifelere 6 ay gecmeden zam yapıyor soruldugunda duzenleme yaptık denılıyor. Sız haydutmusunuz kı kanunun hangı maddesı veya sozlesmenın hangı yazısına gore yapıyorsunuz %30 %40 zammı , Mademkı öngöremiytosun 1 yıl sonrasını yapma sat
  • Salutaris Termal

   SALUTARİS TERMAL TURİZM KOMPLEKSİ

   Sayez A.Ş. ve ÇAM Grubun yapmış olduğu ortaklık anlaşması neticesinde SALUTARİS Termal Turizm Kompleksi faaliyetlerine ÇAM Grup desteği ile devam edecektir. Yaşamış olduğunuz problemin çözümlenebilmesi için 444 66 19 veya 0530 610 73 45 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
  • Salutaris Termal

   SALUTARİS TERMAL TURİZM KOMPLEKSİ

   Sayez A.Ş. ve ÇAM Grubun yapmış olduğu ortaklık anlaşması neticesinde SALUTARİS Termal Turizm Kompleksi faaliyetlerine ÇAM Grup desteği ile devam edecektir. Yaşamış olduğunuz problemin çözümlenebilmesi için 444 66 19 veya 0530 610 73 45 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
  • SALUTARİS TERMAL SÖZÜNÜ TUTMUYOR

   SALUTARİS TERMAL TURİZM KOMPLEKSİ

   Yaşamış olduğunuz problemin çözümlenebilmesi için 444 66 19 veya 0530 610 73 45 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.