web analytics

indir

 
Piyasayı doktor patentli bitkisel ilaçlar sardı. Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve 3 bitkisel ilacın satışını yasakladı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan 81 il valiliğine gönderilen yazıda, Dr. Mustafa Eraslan’ın tanıtım ve pazarlamasını yaptığı ‘Clavis’ ve ‘Clavis Panax’ adlı ürünlerle, Dr. Ömer Coşkun’un tanıtım ve satışını yaptığı ‘Klavis Panax’ adlı ürün hakkında Sağlık Bakanlığı’na birçok şikayet ulaştığı belirtildi.

Birçok televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde endikasyon belirterek yapılan tanıtımlarda gerçeğe aykırı beyanlarda bulunulduğu, halkın istismar edilip yanıltıldığı, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünlerin para karşılığı satılarak menfaat temin edildiği, ayrıca halkın sağlığının tehlikeye düşürüldüğü kaydedildi.

‘SATIŞI ENGELLENSİN’

Uyarı yazısında, söz konusu bitkisel ilaçların satışının engellenmesi istenerek şöyle denildi:

‘İlinizde bulunan eczane, ecza depoları, aktar ve baharatçı ve söz konusu ürünlerin muhtemel satışı olan yerlere gidilerek gerekli kontrollerin yapılması, gerek görülmesi durumunda ilgili birimlerle koordinasyona gidilerek ‘Clavis panax’ da dahil olmak üzere ‘Clavis’ markalı ürünlerin ve ‘Klavis panax’ isimli ürünün satışının tespiti halinde, mühür altına alınarak satışının engellenmesi ve yapılan işlemlerin sonucundan tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.’

RTÜK KARARINA RAĞMEN TANITIMLAR SÜRÜYOR

Uyarı yazısında, söz konusu bitkisel ilaçların tanıtım ve reklamlarının önlenmesi için çalışma yapıldığı, ancak bazı kanallarda reklam ve tanıtım çalışmalarının sürdüğü belirtilerek şöyle denildi:

‘RTÜK ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yazılan yazılarımız ile söz konusu ürünlerin reklamlarının durdurulması talep edilmiş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan da bu ürünlerin ruhsatlarının iptali istenilmiş olup, Reklam Kurulu tarafından ürün reklamlarının durdurulmasına ve idarî para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Ancak tarafımıza ulaşan bildirimler, şikayetler ve basın yayın organlarında çıkan haberler doğrultusunda, adı geçen ürünlerin endikasyon belirterek tanıtım ve satışlarının halen devam ettiği anlaşılmaktadır.”

‘SIK SIK DENETLENSİN’ 

Tüketicinin yanıltılmaması, geriye dönük olarak olumsuz durumların yaşanmaması ve halk sağlığının korunması için, İlinizde bulunan eczane, ecza depoları, aktar, baharatçı ve söz konusu ürünlerin muhtemel satışı olan yerlere, söz konusu iş yerlerinde biriminiz denetimine karşı alınabilecek önlemlerin de göz önünde bulundurularak, belirli periyotlarla (sık sık) İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ile beraber gidilmesi, endikasyon belirterek satış ve tanıtımının yapıldığı tespit edilen ürünler söz konusu bakanlıktan izinli ise, İl Tarım Müdürlüğü yetkililerince mühür altına alınmak suretiyle satışının engellenmesi gerekmektedir.’

CİNSEL GÜCÜ ARTIRIYOR DENİLEREK  PAZARLANIYOR

Clavis Panax isimli bitkisel ilaç, erkeklerde cinsel gücü ve sperm sayısını artırdığı belirtilerek tüketiciye sunuluyor. Kalp ve damar açıcı olarak da reklamı yapılıyor. Bakanlığın incelemesine göre ise bu ilacın öyle bir etkisi bulunmuyor.

DOĞAL DAMAR AÇICI DEYİP
KANDIRIYORLAR

KLAVİS PANAX isimli ilaçta yine tüketiciye doğal kalp damar açıcı olarak pazarlanıyor.

FİYATLARI DA FAHİŞ!

İçende 90 kapsül bulunan bu bitkisel ilaçlar
vatandaşlara internet yoluyla 119 TLi ile 169 TL arasında oldukça yüksek rakamlarla satılıyor.

1. Kibarlı Panax Kullandım inanılmaz rahatsız oldum, beni perişan etti
bende kullandım ve inanlımaz rahatsız oldum. kendılerını arayıp ” bana ciddi yan etki yaptı cok halsız ve bitkinim bunu yan etkısı oldu neden HANİ YAN ETKISI YOKTU TAMAMEN BİTKİSEL OLUP GIDA TAKVIYESİ DEDINIZ” dememe rahmen ya olmaması lazımdı olamaz gibi laflar ettıler. ve tel ucundakı ilaç hakkında bile bilgısı ve tıbbı acıdan zayıf bılgısı olan kişiler BASİT CEVAPLARLA GECİŞTİRDİLER. tekrar tekrar benı aradılar ‘ nasıl oıldunuz ıyımısınız ,şimdi nasılsnız ‘ gibi konuşmalar gectı ben her defasında kötuyum yan etkısı oldu bende dedım ve en sonunda YAN ETKISI YOKTUR DİYEN FİRMA BANA ‘ YAN ETKİSİ DOKUNMUŞTUR O ZAMAN” dedıler. yani içi boş bir kandırmaca… saygılar.Erhan Dere (erh@gmail.com)

Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

2.Amcam kibarlı Panax kullandı prostatı azdı böbrek yetmezliği başladı
Zenan G.10 Ocak 2012

Şikayet No : 1054305 (10 Ocak 2012 09:28)
Sonraki Şikayet Kibarlı Sağlık Ürünleri KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürünler Yarar Değil Zarar Veriyor! Amcamın parkinson hastalığı vardı. İnternetten bulup clavis panax aldık, 6 ay içinde etkisini gösterir dediler ama 7 ay kullandı hiçbir etkisi olmadı. Toplamda 900 TL ödedik 7 ayda. Üstelik ilaç böbreklerini etkilediği için küçük su dökemedi ve prostat olmuş.Ürünü ona ben önerdiğim için de ayrıca pişmanlık duyuyorum. Hem paramızdan hem sağlığımızdan olduk. Kesinlikle şikayetçiyim, ayrıca mahkemeye de vereceğiz. Resmen haksız kazanç elde ediliyor, parayı geçtim sağlımızdan oluyoruz.

Kaynak: http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3494936428827482328#editor/target=post;postID=3743761811532388083
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

3.Babam kibarlı panax kullandı, tansiyonu ve kolesterolu fırladı, kötü

Gamze Ç.12 Aralık 2011
Şikayet No : 1027414 (12 Aralık 2011 12:32)
Kibarlı Sağlık Ürünleri CLAVİS PANAX Tansiyona Sebep Oluyor Ve Kolesterolu Tetikliyor! Ben babama 6 ay Panax kapsülü aldım ve babam kullandı adam iyileşeceğine kötüleşti. Doktoru kalp damarlarında yağlanma daralma daha da artmış ne yaptınız diye çok kızdı. Babamın tansiyonu 13 ‘ü geçmezdi şimdi 14’den aşağı düşmüyor. Kolesterolu 230 civarında idi şimdi 450’den aşağı düşmüyor. Şimdi ne yapacağımızı bilemiyoruz. 6 ay yeterli değil 6 ay daha kullanın diyorlar.

Kaynak: http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3494936428827482328#editor/target=post;postID=3743761811532388083
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

4.Mustafa Eraslana ait kibarlı panaxı kullandım az daha ölüyordum

Sayın Dr. Mustafa Eraslana ait PANAX Kibaral’ı 1 ay boyunca dedikleri gibi kullandım. Sonuç: Açlık kan şekerim 400 lere çıktı ve prostat ölçümlerim sınırın 2 katını aştı.
PANAX Kibaral Bıraktıktan 1 ay sonra ise SONUÇ:
Açlık kan şekerim 90 larda ve prostat ölümlerim olması gerek atıyorum 10-100 değerine göre 50 şu anda. O ilacı bıraktıran doktoruma ne kadar teşekkür etsem azdır. panax Kibaral beni belki de öldürecekti, bilemem.

Mustafa Kibar    eklemiş.     | 18.06.2012 Saat 16:17
Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

5.Annem Kibarlı Panax Kullandı Hastanelik oldu, ürünü iade etmek istedik almadılar

BU İLACI SAKIN KULLANMAYIN BENİM ANNEM KALP HASTASI VE KALBİNE İYİ GELİR DİYE BU İLACI ALDIK İŞE YARAR DİYE BABAM 3 KUTU ALDI VE ANNEM KULLANDIKTAN SONRA HASTANEYE KALDIRDIK BEN ARAYIP ANNEME İYİ GELMEDİĞİNİ SÖYLEDİM İADE ETMEK İSTİYORUZ DEDİM ALAMAYIZ DEDİ BARİ DİĞER 2 KUTUYU ALIN DEDİM OLMAZ DEDİLER HİÇ BİR ŞEY YAPMAZ ANNENİZE DEDİLER YA KADINI HASTANEYE KALDIRDIK DEDİM ADAM Bİ ŞEY OLMAZ BU BİTKİSEL DEDİ LANET OLSUN SİZE DE İLACINIZA DA DEDİM KENARDA DURUYO ÖYLE İNSAN DEĞİL ONLAR YA GERÇEKTEN DEĞİL…
Fatmanur Erol    eklemiş.     | 31.01.2012 Saat 15:29

Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

6.Kibarlı Panax terleme, uyku bozuklukları ve kalp çarpıntısı yaptı

kardeşim bu bır ilaçmı bitkisel gıda takviyesimi ilaç olduğunu idda eden ve bu işten çatır çatır para kazanan eraslan bey neden ilaç ruhsatı almıyor dünyaya meydan okuyor hesapta bilmem kaç kişiyi iyileştirmiş ama bu işin kanuni prosüdürünü yerine getirmiyor neden açın interneti bu ilacı satan yüzlerce site var doktorum diye traştan birileri telefona çıkıyor mustafa bey diyoruz şey ık mık mustafa bey yok bence buiş çığrından çıkmış bu bir ilaç değil kullanma şekli içindekilerin ne oldugu kaç gram olduğu belirsiz ve en önemlisi yan etkileri neler hangi ilaçlala etkileşmiş belli değil ben bir hafta kullandı başta iyi geldi sandım ama baktım terleme titreme ve uyku bozukloklarım başladı bıraktım hala kalbbimde ince bir sızı var arıyoru verilen numaraları her numaradan alakasız kişiler yalan yanlış tariler veriyor gidin bir baharatçıya onlar daha doğal çok ucuz ne tariler verecek bu iş tamamen paraya düşmüş senin benim sağlığımla ilgilen yok gercek birşey olsa eraslan bey cıkar ulusal kanala mucize olarak lanse ettiği ilcın ruhsatıyla ve tedavi ettiği gerçek kişilerlerle kendini aklar öyle dr yaftasıyla halk sağlıgıyla oynamaz nerde hipokrat yemini hodri meydan
abdulah üstün    eklemiş.     | 26.11.2011 Saat 19:52
Kaynak: CLAVİS PANAX UYARISI! – Haber – www.XprodoksiT.com
Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

7.Kibarlı dolandırıcılık üç kağıcılık ile nereye kadar, param haram olsun

valla ne yapacagımı şaşırdım.bütün yorumları okudum,bu panax ile ilgili olumsuz yorumları ilk defa bu sitede buldum.Annem için romaflex,babam içinde clavis panax aldım 2.kutular bitti bir değişiklik yok 3.kutuyu alayımmı almıyayımmı derken bu siteye denk geldim.zaten en başta bunu pazarlayan arkadaş(ne hikmetse 1.ay iki üç sefer arayıp hal hatır sorduysada şimdi telefonu açmıyor)en az 3 ay kullanmamız gerektıgını olmadı 6 aya kadar yolunun oldugunu söylemişti.SONUÇ:yukarıdaki mehmet genç in yorumuna aynen katıldıgımı söyleyerek şunu vurgulamak istiyorum lüks tüketim,turizm,tekstil v.s v.s…gibi sektörlerdeki d olandırıcılık üçkagıtcılık bir yere kadar su götürür amaaa laçare kalmış, çok zor durumda olan belki şifa olur ümidiyle ssk karşılamadıgı için zor zar parasını denkleştirip çare arayan insanları kandırarak dolandırarak rant elde etmeye tevessül edenlere YÜCE ALLAH (CC) dünyada da ahirettede rahat ve huzur yüzü göstermesin,aldattıgı hastaların dücaar oldugu hastalıkları kendisine ve evladuyaline musallat etsin.AMİN
Yavuz Emre Doğru    eklemiş.     | 14.09.2011 Saat 18:45
Kaynak: CLAVİS PANAX UYARISI! – Haber – www.XprodoksiT.com
Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

8.Babam Kibarlı Panaxdan kötüleşti damarı % 100 tıkandı ve anjiyo oldu
Veyis naci Tanış

03/02/2012, 09:25
merhaba, clavis panx’ı bir tanıdığıma önermiştim. Babası kalp krızi geçirdi ve yapılan anjiyoda bir damarının %100 tıkalı olduğu anlaşıldı. Televizyonda gördüğüm yayınlar üzerine o kişiye Eylül 2011′de 3 kutu almasını söyledim ve belirtilen şekilde 4 ay kullandı. Ocak 2012′de kalp sintigrafisi çekildi. Değişen hiç bir şey yok. Yani kısaca CLAVİSPANAX TAM BİR ALDATMACA VE FASA-FİSO. En azından benim tanıdığım kişi açısından sonuç böyle. Arkadaşın 330 TL’si boşa gitti. En çok ta ümidi kırıldı ve Şubat ayı içinde bypas olacak.
hastalara ümit vererek kandıranlar, bu dünyada olmasa bile diğerinde cezalarını çekecekler.
Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

9.Dört kutu clavis panax kullandım fakat damarlarım daha kötü tıkandı
ALİ DALKIRAN

04/04/2012, 08:18
Dört kutu clavis panax kullandım fakat hiçbir faydasını görmedim.İki damarım % 80 oranında tıkalı idi.Kesinlikle damarların açılacağını taahhüt ettiler.Tam tersi damarlarımda bir değişiklik olmadı.Şimdi ödediğim 380 TL.nin tarafıma ödenmesini istiyorum.Gerekirse yetkili makamlaara şikayet edip,haklarında yasal işlemlerin yapılmasını talep edeceğim.Ayrıca danışmanlarının tavsiyelerini aynen yerine getirdim.Buradan yetkililere sesleniyorum. Danışmanlar” eğer damarların açılmazsa paranı iade edeceğiz” sözünü verdiler.Tüm ürünleri Kibarlı bayilerinden aldım.
Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

10.Mustafa Eraslan’ın Yalanları: iç kanama geçirdim nerdeyse ölüyordum
MUSTAFA ERASLANIN YALANLARI

24/07/2012, 11:03
BEN İKİ SEFER ALDIM BU İLAÇLARI HEM FİYATLRI ÜST AŞAMADA İNSANLARA FAYDALI SUNULAN SAHTE İLAÇLARDAN DOLAYI BEN İÇ KANMA GEÇİRDİM VE DOKTOR AT BU İLACI MAYAKMISIZ SİZ BÖYLE SAÇMA SAPAN İLAÇLRI KULLANIYOSUNZ DEDİ VE BEN ÇÖPE ATTIM BUNLRA KİMSE KAMASIN
Geniş Bilgi: Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

11.Panax Kullandık Ciddi Sağlık Problemlerimiz Oluştu

Sıddık Topaloğlu.
23 Temmuz 2012

Panax Kullandık Ciddi Sağlık Problemlerimiz Oluştu
Panax ve reishi mantarı kullandık hiç bir faydasını görmedik büyük sağlık problemlerimiz oldu. 12 kutu kullandık mağduriyetimizi bildiriyoruz. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

12.KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ İlaçlar Hiçbir İşe Yaramıyor!Polikistik Over

KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ İlaçlar Hiçbir İşe Yaramıyor!
Polikistik over hastasıyım ve bir gün internette bu Kibarlı Sağlık ürünlerine rastladım. Oradakilerle görüştüm ilacı satmak için bir sürü dil dökmeler ve kesin kistler eriyecek demeler. Neyse ilacı aldım hemen de geldi kullandım çok kötü tadı var herkes kolay kolay içemez çaresizlikten içiyorsunuz işte.

İki ay sonra kontrol için biz sizi arayacağız demişlerdi ama hiç kimse aramadı. Ben aradım ürün işe yaramadı deyince başka şeyler uydurmaya başladı yetkili, doktor bilmiyormuş, tahlil sonucu gönderecekmişim, yok yaşadığım ilde iyileşenler varmış. Adreslerini isteyince omurilik felci ile şeker hastası adresleri verilmeye başladı. Ben ne yapayım onları benim hastalığım başka.

Söylediklerine inanmayınca bağırmaya başladı yetkili ve sonunda telefonu yüzüme kapattı. İyide ilacı satmaya gelince bir sürü laf anlatıyorlar ilaç işe yaramadı deyince telefonu yüzünüze kapatıyorlar. Bu insanlar Allah’ın adını kullanarak bu işi yapıyorlar. Ürünleri hiç birşeye yaramıyor. Verdiğim parada haram olsun
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

13.Babam Kibarlı PANAX kullandı bütün azaları şişti, Mustafa Eraslan

ebru
14/05/2012, 10:33
benim babam bu hapı kullanmaya başladıktan sonra, eli kolu hatta bütün azaları şişmeye başladı kollarında uyuşmalar başladı hiçbir faydasını da görmedik.zaten sağlık bakanlığı da bunu yasaklamış bildiğim kadarıyla.. kimseye tavsiye etmem!
Kaynak: panax kullanıcı yorumları, panax yorumları, panax şikayet | kullanıcı yorumları – yorumları, müşteri yorumları, kullananların yorumu, yorum, yorumlar, orjinal kullanıcı yorumları

Geniş Bilgi İçin:
http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_saglik_urunlerine_urun_vermiyoruz_reshi_mantari_panax-5743.html

14. Kibarlı Sağlık Ürünleri Kullandığım İlaçların Faydasını Göremedim!

Sinan A. | 13 Eylül 2012 10:00

Safra kesesi taşım vardı, ameliyat olma dediler, sana ilaç verelim. 4 tane kullandım hiçbir iyileşme olmadı. Ultrasonda taşlarımın daha da arttığını gördüm. 500 tl çöpe gitti. Paramızın iadesini istiyorum yoksatüketici mahkemelerinde hakkımı arayacağım.
Kaynak: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1345747/kibarli-saglik-urunleri-kullandigim-ilaclarin-faydasini-goremedim/criij
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

15. Kibarlı Sağlık Ürünleri Kullanınca Rahatsızlık Yaşadık!

Hatice K. | 14 Eylül 2012 09:10

Panax Kibarlı ürününü tavsiye üzerine babam için almıştım. 3 adet gönderip diğer 3 adetini sonra göndeririz dediler. Ürünü aldık babam kullanamadı bazı rahatsızlıkları oldu. bu Panax Kibarlı firmasını arayarak ilettim.

İade istedim kabul etmediler. 3 kutuyu önce gönderilmişti. Bunlar elimde kaldı. Diğer üç kutuyu sonra göndeririz dediler, göndermediler!
Kaynak:http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1348599/kibarli-saglik-urunleri-kullaninca-rahatsizlik-yasadik/criij
Geniş Bilgi İçin:http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_saglik_urunlerine_urun_vermiyoruz_reshi_mantari_panax-5743.html

16. Kibarlı Sağlık Ürünleri Kargoya Verilmeden İptal Ettiğim Halde İade Almıyor! Turan Ö. | 29 Eylül 2012 12:30 24.09.2012 de saat 16:30 suları almış olduğum Şeker hastalığı ve damar tıkanıklığı ilaçlarını 25.09.2012 saat 10:30 ve 12:00 a kadar defalarca telefon aracılığı ile almaktan vazgeçtiğimi bildirdiğim halde ve ürün henüz kargoya verilmediği halde iptal işlemimi gerçekleştirmiyorlar.

Kredi kartı ile alınan ürün gün içinde iptal olup ertesi güne iptal olamayacağını belirtiyorlar. Ben 7 gün içinde cayma hakkımı kullanmak istediğim halde ilaç ürünlerinde iptal işlemi olmadığını söylüyorlar ben eczaneden kredi kartıyla aldığım ürünü iptal ettire bildiğim halde Kibarlı Sağlık Ürünlerinde satılan mal geri alınmaz koşulu varmış.

Bende diyorum ki yokmu T. C. Devletinin vatandaşın hakkını koruyacak bir kanunu düzeni Hakimi, Savcısı kim bana destek olacak. Kredi kartımdan çekilen 600 TL yi nasıl geri alabilirim.

Kaynak: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1373013/kibarli-saglik-urunleri-kargoya-verilmeden-iptal-ettigim-halde-iade-almiyor/5gobh

Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

17. Kibarlı Sağlık Ürünleri Muhatap Bulamıyoruz!,Eşimin Böbrekleri iflas etti

Kibarlı Sağlık Ürünleri Muhatap Bulamıyoruz! Saadet Y. | 14 Ocak 2013 09:00 Mustafa Eraslan bazı televizyon kanallarında çıkıp yaptığı ilaçlarla şifa dağıttığını söylüyor, söylemekle kalmıyor etrafına topladığı birkaç sözde örnekle güven sağlıyor . Bizde bu sözde doktoru devletin de izlediği kanallarda yanıltıclık olmaz düşüncesiyle sipariş verdik.

Eşimin rahatsızlığı ülseraktifkolit ve yüksek tansiyon, telefon görüşmemizde endişelerimizi anlattığımızda telefondaki bey bir doktor edasıyla öyle bir konuşma yaptı ki ,yok canım diyorsunuz sahte yada tehlikeli olsa biz vatandaşlarını düşündüğü için aktarları kapatma kararı alan Sağlık Bakanımız bunlarada izin vermezdi.

Ama ne yazıkki bir haftada eşimin tansiyon tavan yaptı, börekler sinyale geçti,bağısak düzeni bozuldu ama karşınızda muhatap yok, faturada vermiyor.

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Muhatap Bulamıyoruz!
Geniş bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

18.Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil!

Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil! Hikmet Ö. | 18 Ocak 2013 16:11 Tip 1 diyabet hastasına verilmemesi gereken ilacı satan H** beye ulaştığımda bana ilacın kendin kullan demesine şok oldum. Kendisine çorbaya sıkmak için limonmu satıyorsun dediğimde bana komşularından hasta olanlar kullandır demesi ne kadar para için gözü döndüğünü ifade ediyor.
İlaçları iade almak için görüşüp arayacağını söz verdi. 5 gündür telefonunu bekliyorum aramadı telefonlara da çıkmıyor.

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil!
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

1Kibarlı Sağlık Üürnlerinden Cemre Limon Suyunun hiç faydası olmadı

Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil! Hikmet Ö. | 18 Ocak 2013 16:11 Tip 1 diyabet hastasına verilmemesi gereken ilacı satan H** beye ulaştığımda bana ilacın kendin kullan demesine şok oldum. Kendisine çorbaya sıkmak için limonmu satıyorsun dediğimde bana komşularından hasta olanlar kullandır demesi ne kadar para için gözü döndüğünü ifade ediyor.
İlaçları iade almak için görüşüp arayacağını söz verdi. 5 gündür telefonunu bekliyorum aramadı telefonlara da çıkmıyor.

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil!
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

20. Kibarlı Sağlık Ürünleri’nin Hiç Bir Etkisi Yok! 1500 tl boşa gitti

Kibarlı Sağlık Ürünleri’nin Hiç Bir Etkisi Yok! Emrullah E. | 19 Ocak 2013 16:40

Mart ayından ekim ayına kadar kullandığım alırken de 1500 lira verdiğim kibarlı cemre + panax + e1 setinden fayda görmek yerine zarar gördüm. Sperm sayısını arttırması için başladığım tedavi sonucunda sperm sayım yarı yarıya düştü.

Bir de ortada bilgi kirliliği var bi doktorun dediğini diğeri tersine söylüyor. kendi içlerinde bile çelişiyorlar. Kibarlı cemreyi verenler şimdi onu tavsiye etmiyoruz diyorlar. Birini aç birini tok kullanın demişlerdi, şimdi ikisi de aynı diyorlar. Benim vaktimi paramı ve umudumu harcayan kibarlı grubundan ve geri döneriz dedi dönmedi.

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Muhatap Bulamıyoruz!
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 21. Kibarlı Sağlık Ürünlerinden Panax kullandım kalp damarlarım tıkandı

Kibarlı Sağlık Ürünleri İlgi Göstermediler! Yüksel Ü. | 22 Ocak 2013 09:31

Beş Kutu Günde 2 şerden Kibarlı Panax kullandım.Şikayetim olmadığı halde tedbiren. 5 kutu bittikten 1 ay sonra sıkışmalarım ve terlemelerim olmaya başladı. Mersin Doğuş Hastanesine Dr. A*** V**** Bey e muayene oldum Anjiyo dedi. Oldum.1 damar 98% tıkalı diğer bir damar 50% tıkalı. Birine stend takıldı. Bunun üzerine M**** E**** a ulaşmaya çalıştım.Mümkün olmadı.

Mersin Bayiilerine gittim durumu izah ettim. O günlerde Konferansa gelecekmiş mutlaka beni arayın dedim aramadılar. Onlarca kez telefon açtım, mailler attım. Nafile.Anjiyo olalı yaklaşık 5-6 ay oldu ama hala arayan soran yok. Şimdi: Umutların üzerinden bu rant niye?

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri İlgi Göstermediler!
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

22. Kibarlı Sağlık Ürünleri limon suyu ile insanları dolandırıyor

Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil! Hikmet Ö. | 18 Ocak 2013 16:11 Tip 1 diyabet hastasına verilmemesi gereken ilacı satan H** beye ulaştığımda bana ilacın kendin kullan demesine şok oldum. Kendisine çorbaya sıkmak için limonmu satıyorsun dediğimde bana komşularından hasta olanlar kullandır demesi ne kadar para için gözü döndüğünü ifade ediyor.
İlaçları iade almak için görüşüp arayacağını söz verdi. 5 gündür telefonunu bekliyorum aramadı telefonlara da çıkmıyor.

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Personel Davranışı Hiç Hoş Değil!
Geniş Bilgi için: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

23. Kibarlı Panax kullandım kabız ve faranjit oldum, barsaklarım uzadı

[QUOTE=samsun87;33951]Kibarlı panaxs aldım reklamları özel kandırıcı ama kalın bağırsaklarımın her ikisi de iner kolon ve çıkar kolan dan kabız oldum bağırsaklarımda uzama meydana geldi.doktorumdan önce kendilerini aradım ve şikayetimi bildirdim beni yine kandırdılar ve bana daha pahalı ürünlerden kabızlığı önleyeceğiz diye verdiler bu sefer de verdikleri karışımdan yemek borum ve soluk borum yandığı için kronik franjit oldum tedavi gördüm geçti cerrah doktoruma durumu anlatınca bana çok kızdı bu karışımların ne içerdiği kesin değil dedi o nedenle tedavi görmekteyim sakın almayın beni bile eğitimci olmama rağmen kandırdılar niceleriyle birlikte……..[/QUOTE]

Samsunlu Beyefendi herhangi bir ürünü almadan o ürün hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekirdi, neyse ki ucuz atlatmışsınız, malum kişilerin üretmiş olduğu sözde bitkisel ürünlerden ölenler bile var.Bir kişinin ne dediği önemli değil söylediklerini ispatlaması önemlidir.Siz benim konuşmalarıma bir bakın.Bizde sadece belge ve bilgi konuşur laf yok.Bu ülkede laf üreten çok iş üreten az malesef.Sağlığınızla oynamayın.
http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html
Dikkat! Kibarlı PANAX, Korpa Panax, yasaklandı!
Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_panax_kullandim_kabiz_ve_faranjit_oldum_barsakalrim_uzadi-11463.html

24. Dolandırıcı Mustafa Eraslan ve Kibarlı Şebekesi size yazıklar olsun,işini dolandırmak

Beni kandırarak 800 liraya 5 kutu ilacı satan ve kendisini Mustafa ERASLAN diye tanıtan Akalite Akvit firması yetkilisi seni, çalışanlarını Allaha havale ediyorum.Asgari ücretle çalışan birinin 800 lirasını sadece ve sadece gasp ettiniz. Haram zıkkım olsun
Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/dolandirici_mustafa_eraslan_ve_kibarli_sebekesi_size_yaziklar_olsun-11740.html

 25. Kibarlı Sağlık Ürünleri Para İadesinde Yapmıyor! Bunlar dolandırıcı

Kibarlı Sağlık Ürünleri Para İadesinde Sorun Çıkarıyor! ısmaıl C. | 23 Şubat 2013 15:30 Kibarlı Pazarlama Day. Tük. Mal. Rek. ve Kırt. Ltd. Şti. 06.12.2012 tarihinde cemre lahanalı içmeler abu hayat (lahana suyu) ve Varitex isimli ürünleri 4 adet abu hayat lahana suyu 1 adet Varitex 350 TL ye aldım.

Firmanın bana söylediği süre boyunca kullandım hiçbir şekilde faydasını görmedim 4.01.2013 tarihinde aldığım ürünleri tekrar firmaya iade ettim iade etmeme rağmen 1 buçuk ay her gün telefonla arayarak en sonunda para iademin sadece 150 TL sini bana 20.02.2013 tarihinde gönderdiler.

Diğer 200 TL mın gönderilmesini istediğimde ancak bu kadarını verebileceklerini ilettiler. Gerekçe olarak ta 1 adet lahana suyunun bir kısmını ve Varitex adlı ürünün de bir kısmını kullandığımı ilettiler.

Kaynak:Kibarlı Sağlık Ürünleri Para İadesinde Sorun Çıkarıyor!
Geniş Bilgi: Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

26. Mustafa Eraslan Televizyonda yalan söylüyerek insanları dolandırıyor ve

Kibarlı Sağlık Ürünleri İade Almıyor! Ahmet Ö. | 20 Şubat 2013 16:30 Televizyonlara çıkarak yanlış anlatılan ilaçları satan Mustafa Eraslan ve ekipi geri alımı veya iadeye geldiği zaman ne telefonlara nede geri dönüş yapıyorlar ancak ilaç alım telefonuna aradığınızda çıkan olmuyor ama size dönüş yapıyorlar ve ilaç satmaya kalkışıyorlar .

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri İade Almıyor!
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

27. Kibarlı Sağlık ÜrünleriElemanları Kaba ve Terbiyesiz ve

Kibarlı Sağlık Ürünleri Personeli Kaba! İsmail Ş. | 19 Şubat 2013 14:11 Doktor Mustafa Eraslan’ın facebook sayfasına şikayetimi yazdım . Muhatap kabul edip dönüş yaptılar.Doktorumuz inceledi size şunları öneriyoruz dediler.Bende bu ürünleri mail atınız inceleyip öyle alayım dedim.Hayır efendim mail atamıyoruz.Alacaksam 300 TL dediler..Bende kabul etmediğimi bildirdim.Boşuna mail atmayın diye kızdılar.Telefonu da yüzüme kapattılar.

Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Personeli Kaba!
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

28. Kibarlı Panax kullandım madur oldum, şimdi başım ağrıyor, tansiyon ve kolesterolum fıladı

Sayın Gökçek, emekli öğretmenim ve yaşım da 63’dür. Çok uzun süredir sizin takipçinizim. Kalbimde sol arterde %60-70 oranında tıkanma olduğu anjiyo ile belirlendi. Doktor by-pass veya stent önerdi. Fakat ben kabul etmedim. Zaten benden 60.TL muayene hoca farkı, anjiyodan da bilekten olduğu için 100.TL. fark aldılar. Daha doğrusu adamlar bende pek güven sağlamadılar. Sonra tansiyon ilacı, kan sulandırıcı ve kolesterol düzenleyici üç ilaç verdiler ve ömür boyu bunları düzenli kullanacaksın dediler. Fakat ben bu ilaçları hiç kullanmadım. Çünkü yan etkilerinin yararlarından daha çok olduğu yazılıyordu.Daha önce Mustafa Eraslan’ın çıkardığı klavis panax’tan 90’lık altı kutu bitirmeme rağmen bir yararını görmedim artı bende baş ağrısı yapmaya başlayınca bıraktım. Ve Kibarlı Panax hakkında araştırma yapınca Kibarlı Ürünlerinden ölenler olunca doğrusu çok korktum. Ben herkesin bu tür ürünleri kullanmadan önce sikayetvar.com ve tuketicihaklari.biz gibi sitelere bir göz atmaları ve benim gibi hemen almamalarını tavsiye ederim. Zira Sağlığınızı kaybederseniz tekrar toparlanmak çok çok ağır olabilir. Ben bu felaketi yaşadım diğer hastalarında aynı şekilde madur olmamaları için bu açıklamayı yazmak istedim.Şimdi ibrahim Gökçek bey adınızı bir arkadaşımdan öğrendim ona ürünleriniz çok iyi gelmiş ve stent taktırmasına gerek kalmamış.Bende kalp sol arter tıkanıklığı, karaciğer yağlanması, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon var ve bunlar için sizin önerileriniz bekliyorum. Sizin panax forte veya ginseng forte adıyla çıkardığınız bitki extresi tabletleri ilgimi çekti.Saygılarımla.

Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_panax_kullandim_madur_oldum_simdi_basim_agriyor_tansiyon_v-11775.html

29. Kibarlı Panax Şirketi tam bir şebeke, panax kalp çarpıntısı ve sıkışma oldu ve

Ben 1957 doğumlu sivas/zarar kütüğüne bağlı Hasan Polat.Mustafa Eraslanın ürünü olan Panax Kapsülü alıp kullandım.Hiç bir faydasını görmedim. para iademi istedim yapmadılar.Emekli maaşıyla zar zor geçinen bir insanım çok mağdur oldum.Ürünü satarken kesin faydalı olacak,iyileşeceksiniz diyerek pazarlıyorlar.Fayda bir yere dursun kalp çarpıntısı,sıkışma hissi duydum.Bir çok Merciye Başvurdum,ancak bir şey elde edemedim.Bunlar toptan dolandırıcı bir şebeke gibi çalışıyorlar.ALLAH biz garibanlara yardım etsin.
Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_panax_sirketi_tam_bir_sebeke_panax_kalp_carpintisi_ve_sikis-11968.html

30. Mustafa Eraslan’ın Kibarlı Panax ilacı sebebiyle Eniştemi kaybettik, Allah bunların belasını versin

Değerli hocam merhabalar, yıllardır bitkilerle gelen şifalara olan inancımı asla yitirmeden, bu konularda memleketimizin tam manasıyla bi yerlere gelmesini beklerken birdenbire meydanı Ö.Çoşkun, M. Eraslan gibi şarlatanlar sardı. Aslında epeydir bunlara inanıp ilaçlarını denemek isterken, yıllardır kalp hastası olan fakat tıbbi kontrollerle normal hayatına devam etmekte olan çok sevdiğim eniştemi , bu Eraslan’ın Kibarlı Panax ilacı sebebiyle bir anda kaybettik. İlacı kullanmadan evvel kalp damarlarındaki tıkanıklık %60 lar seviyesinde iken aylarca Panax ı kullandıktan sonra tıkanıklık birden bire %90 lar civarına geldi ve bir kriz sonrasında 45 yaşında hayata gözlerini yumup arkasında gözleri yaşlı 3 çocuk bıraktı maalesef. Ölüm Allahın emri elbette. Ama bile bile cinayet işleyip te adam Allahın emriyle öldü denmez herhalde. Bunlar müslümanlık kisvesi altında cinayetler işleyen bir şebekeden başka bir şey değildir ve insanların elleri öbür alemde bunların yakasında olacaktır.
Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan8217in_kibarli_panax_ilaci_sebebiyle_enistemi_kaybettik-12118.html

31. Kibarlı Sağlık Ürünleri Saç Döküyor!Bunlar insan sağlığı ile oynuyor, Kibarlı Sağlık Ürünleri Saç Döküyor!

Özgür A. | 14 Mart 2013 12:21

Yaklaşık 3 ay önce annem için kendileri tarafından önerilen Kibarlı 1 i kullandık 4 . Günden sonra annemde aşırı derecede saç dökülmesi oldu, nedenini anladığımızda 1 hafta boyunca kullanmıştık ürünü ve annemin saçları % 70 oranında seyreldi ve kadının morali çok bozuldu bunla ilgili kiminle konuştuysam ilgilenmediler ve yazdıklarıma cevap vermediler.

Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html
Kaynak: Kibarlı Sağlık Ürünleri Saç Döküyor!

32. Kibarlı Sağlık Ürünleri İade Almıyor! Sadece satış yapma derdindeler ve bunlar, Kibarlı Sağlık Ürünleri İade Almıyor!

Turgut K. | 04 Nisan 2013 11:30

Televizyonlara çıkarak yanlış anlatılan ilaçları satan Mustafa Eraslan ve ekipi geri alımı veya iadeye geldiği zaman ne telefonlara nede geri dönüş yapıyorlar ancak ilaç alım telefonuna aradığınızda çıkan olmuyor ama size dönüş yapıyorlar ve ilaç satmaya kalkışıyorlar .

Ben mitrat kapak yetmezliği vardı. bir umut temasa geçtim tahlil sonuçlarını yazdım telle görüştük seni on beş yıl geriye gençleştirir dediler gençleştirmeyi bırak doktor daha ileriye gitmiş dedi ilacı kestim. arayan arkadaşı aradım ulaşamadım h1 ve reis mantarı gönderdiler. 300 tl aldılar şimdi iade almıyorlar.
Kaynak: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1723812/kibarli-saglik-urunleri-iade-almiyor/yf2ae
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

33. Kibarlı doğal sağlık ürünleri : yetkili kişilerden bu konuya el atmasını rica ediyorum ve

Ocak 27, 2013 | Kategori : Sağlık Şikayetleri

Şikayet no : #40175
mehaba ben yaklaşık 1o ay önce sayın dr mustafa eraslan konuşmalarından etkilenerek kibarlı eczanesi istanbul florya şubesine ilaç sipariş ettim bana neyin var dediler ben sol tarafım çok üşüyor 10 yıldır çoğalıyor dedim romatizma ihtimali çok yüksek dedim ve küçük abdestimi tutamıyorum bide mideden rahatsızım ekşime oluyor dedim bana 3 adet panaks 3 adet E1 3 adet S1 ve 6 şişe cemre suyu diye sirke tadında ilaç gönderdiler önce fiyat sordum 1600 tl dediler çok ödeyemem dedim bana sana 1200 tl 12 taksit yaparız dediler tamam ama dedim gelsem oraya bir muayaene etseniz dedim gerek yok dediler biz senelerdir bu işi yapıyoruz bu işin profosörüyüz dediler ben yine hocam bundan sonuç alamazsam bu parama yazık olur 2.ci defa almaya gücüm yok dedim hiç tasa etme kesinlikle sonuç verecek dediler ve kabul ettim ilaçlar geldi kullandım maalesef hiç bir fayda bulamadım geri arayıp fayda göremedim dedim anlattığımda bu kez yanlış ilaçlar kullanılmış dediler başka şubelere de sorduğumda yanlış olduğunu söylediler ben ya doğrusunu gönderin ya paramı iade edin dedim bana tekrar ödeme yapma koşulu ile ilaç gönderebileceklerini söylediler ben ödeme gücüm yok paramı istiyorum dediğimde benden rapor istediler hiçbir doktor rapor vermedi bu bizi ilgilendirmez sizin özel sorununuz rapor veremeyiz dediler haklı olarak ben kibarlıyı aradım rapor alamıyorum dedim sizin doktorunuza muayene olmak istiyorum ki siz görün dedim bana biz eczaneyiz doktorumuz yok rapor olmadan da hiç iade yapamayız dediler o halde ben ne yapmalıyım dedim benim için bu para büyük meblağ dedim sizi şikayet edeceğim dedim bana kendi şikayet telefonlarını verdiler o kişiyi aradım önce oda raporsuz olmaz dedi sonra arkadaşlarla görüşüp size döneceğim dedi beni 5.6 aydır bu şekilde oyaladılar hala son 3 taksidini ödemekteyim mağdurum sayın yetkili kişilerden bu konuya el atmasını rica ediyorum çocuklarımın ekmek parasını hiç uğruna taksit ödemekteyim lütfen yardımcı olun şimdiden teşkler ECZANE ADRESİ ŞU beşyol mah. birlik cad.no 14 küçük çekmece florya istanbul tel.no.0530 294 67 23 CANER BEY onların şikayetci olmam için verdikleri tlf no0212 580 01 01 ZEYNEL BEY saygılarımla

Kaynak: http://www.alosikayet.com/saglik-sikayetleri/2013/01/27/kibarli-dogal-saglik-urunleri-yetkili-kisilerden-bu-konuya-el-atmasini-rica-ediyorum.html
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 

34.Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri yanlış ürün gönderdi iade ettik, doğru ürünü göndermediler

kibarli.com : kibarlı ürünleri
Ekim 29, 2012 | Kategori : Alışveriş siteleri
Şikayet no : #28671
kibarlı doğal şifalı bitkiler şirketine yaklaşık 25 gün önce bitkisel gıda takviyesi adı altında birtakım siparişler verdik fakat bunlar bize telefonda şikayetlerimizi sordular bende şikayetlerimizi söyledim bana telefonda söylediği gıda takviyesi denilen ilaclar göndeilmedi yanlış bitkiler gönderdiler daha sonra aradık telefonla görüştük bize yanlış gönderilen gıdayı kargoyla gönderin denildi bende öyle yaptım şimdi 20gündür arıyorum telefonda yetkili bulamıyorum o bir başkasına yönlendiriyor öbürü başkasına döndürüb duruyorlar şimdide birkişi firmada calışan kişi siz xxxxxxxxmışsınız dedi ayrıca benim aradığım numara kendi firması faturası var telefonları var nasıl olurda böyle söyleyebilir ben o yanlış bitkileri kullansam zararı dokunsa kime hesp soracam ben bu firmadan şikayetciyim sorumlusu kimdir nedir 600 tl paramı aldılar ben bunun araştırılmasını istiyorum ne yapmalıyım beni bilgilendirmenizi istiyorum teşekkürler
Şikayet Eden : M. P.

Kaynak: kibarli.com : kibarlı ürünleri – Alışveriş siteleri | Alo Şikayet
Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

Epimedyumlu Macun
 1. Kibarlı bize özel karışım dedi 2000tl aldı panax gönderdi, anladık ki dolandırıldık

  Mustafa ç.20 Eylül 2011
  Şikayet No : 948271 (20 Eylül 2011 08:03)
  Kibarlı Sağlık Ürünleri KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Özel Karışım Dediler 2000 TL Aldılar! Yeğenimin hastalığı için kibarlı sağlık ürünlerini aradık. C** Ş** adlı kendisini doktor olarak tanıtan kişi yeğenimin rahatsızlığın tedavi edilebileceğini fakat ilacın özel olarak karışım hazırlanacağını ve fiyatınında 2000 TL olduğunu söyledi.
  Bizde M** E**’a inandığımız için 2000 TL kredi kartına 12 taksitle M** Ş** adına çektirdik. ilaç geldi fakat şok olduk. Gönderilen ilaçlar şunlardır: 10 adet clavis panax, 10 adet reishı mantarı şimdi size soruyorum. Bu yapılan doğrumu hepsini parasını bir seferde alıyorsunuz? Bize anlatsaydınız ilaçlar bittikçe alırdık.
  Bu ne insanlığa ne de ticaret anlayışına yakışır. Resmen hayal kırıklığına uğradık. Özel karışım dediniz tablet geldi. Ayrıca yavaş yavaş alacağımız ilaçları sadece kendi menfaatiniz için bir seferde sattınız. Ve bunu ilaç alan herkese anlatacağım. Resmen duygumuz rencide edildi mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum cevabınızı mail adresime bekliyorum.
  Kaynak: http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3494936428827482328#editor/target=post;postID=3743761811532388083
  Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

 2. E1 ve Panax kullandım karaciğerimde ağrılar başladı, az kalsın ölüyordum

  Tarık G.26 Ekim 2011
  Şikayet No : 983044 (26 Ekim 2011 08:10)
  Kibarlı Sağlık Ürünleri KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Aldığım Ürünlerden Olumlu Bir Etki Görmedim! e1 ve panax aldım. bende ed vardı. Bu ürünleri 25 gün kullandım. Ancak karaciğerimde ağrılar başladı ve bıraktım. Ağrılarda azalma oldu. Ancak 20 gündür geçmedi. İlgili kişilere bu şikayet iletildi. Ancak kimse yoğurdum ekşi demiyor…
  Kaynak: http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3494936428827482328#editor/target=post;postID=3743761811532388083
  Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

 3. Babam kibarlı panax kullandı, tansiyonu ve kolesterolu fırladı, hastanelik oldu

  Gamze Ç.12 Aralık 2011
  Şikayet No : 1027414 (12 Aralık 2011 12:32)
  Kibarlı Sağlık Ürünleri CLAVİS PANAX Tansiyona Sebep Oluyor Ve Kolesterolu Tetikliyor! Ben babama 6 ay Panax kapsülü aldım ve babam kullandı adam iyileşeceğine kötüleşti. Doktoru kalp damarlarında yağlanma daralma daha da artmış ne yaptınız diye çok kızdı. Babamın tansiyonu 13 ‘ü geçmezdi şimdi 14′den aşağı düşmüyor. Kolesterolu 230 civarında idi şimdi 450′den aşağı düşmüyor. Şimdi ne yapacağımızı bilemiyoruz. 6 ay yeterli değil 6 ay daha kullanın diyorlar.
  Kaynak: http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3494936428827482328#editor/target=post;postID=3743761811532388083
  Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

 4. Amcam kibarlı Panax kullandı prostatı büyüdü ve böbrek yetmezliği başladı

  Zenan G.10 Ocak 2012
  Şikayet No : 1054305 (10 Ocak 2012 09:28)
  Sonraki Şikayet Kibarlı Sağlık Ürünleri KİBARLI SAĞLIK ÜRÜNLERİ Ürünler Yarar Değil Zarar Veriyor! Amcamın parkinson hastalığı vardı. İnternetten bulup clavis panax aldık, 6 ay içinde etkisini gösterir dediler ama 7 ay kullandı hiçbir etkisi olmadı. Toplamda 900 TL ödedik 7 ayda. Üstelik ilaç böbreklerini etkilediği için küçük su dökemedi ve prostat olmuş.
  Ürünü ona ben önerdiğim için de ayrıca pişmanlık duyuyorum. Hem paramızdan hem sağlığımızdan olduk. Kesinlikle şikayetçiyim, ayrıca mahkemeye de vereceğiz. Resmen haksız kazanç elde ediliyor, parayı geçtim sağlımızdan oluyoruz.
  Kaynak: http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3494936428827482328#editor/target=post;postID=3743761811532388083
  Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_dogal_saglik_urunleri_hic_bir_etki_gostermedi_panax-6250.html

 5. Biz de M.Eraslan ve uyduruk ilaçlarının mağduruyuz.Safra taşını 2 düşmedi kalbe bir etkisi yok

  Biz de M.Eraslan ve uyduruk ilaçlarının mağduruyuz.Safra taşını 2 ayda düşürür diye iddia ettikleri bir ilaçları varmış sorduk nedir diye iki kutu yolluyoruz 2 ayda düşecek dediler.Olmadı.Aradık söyledik devam edecek dediler.Ta ki 6 aya çıkarana kadar bu böyle gitti.Dahası yanında panax da yolladılar neymiş kalbe takviye olacakmış daha çabuk etki edecekmiş.Ne safra taşı düştü ne de kalple ilgili bir faydası oldu hepsi düzmece mahkemeye vereceğiz zaten
  İklim Demir eklemiş. | 14.12.2011 Saat 22:18
  Kaynak: CLAVİS PANAX UYARISI! – Haber – http://www.XprodoksiT.com
  Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 6. Kibarlı insanları dolandırdı ve sağlıklarını riske attı

  Sağlık bakanlığı nihayet olaya el koydu ve şu an bu ürünler toplatılıyor ama tabiki herzaman ki gibi atı alan üsküdarı geçti, elbette bu olay bir ilk değildi sonda olmayacak, ne yazık ki insanların hastalıklarından rant elde etmek için uğraşanlar her zaman olacak. Bu ürünleri satın alanlar açık bir şekilde dolandırıldılar ve sağlıklarını riske attılar. Aradan biraz zaman geçecek bu şahıslar bu ürünleri başka isimlerle satmaya devam edecekler ve ne yazık ki insanlarda almaya…1 kutu içinde ne olduğu belli olmayan karışımlar 110 tl, yazık! Hiç insanlar da vicdan kalmamış, ama yapabileceğim birşey yok, ben bu insanları Allaha havale ediyorum!
  Mert Ozgu eklemiş. | 14.12.2011 Saat 09:21
  Kaynak: CLAVİS PANAX UYARISI! – Haber – http://www.XprodoksiT.com
  Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 7. Kibarlı Sağlık Ürünlerinden Panax Aldım Aşırı Kanama Yaptı
  Konu
  Kibarlı Sağlık Ürünlerinden Panax Aldım Aşırı Kanama Yaptı
  Şikayet NO10720Tarih13 Ağustos 2012ŞikayetçiCesur SÜVE
  Kategori / MarkaKibarlı Sağlık ÜrünleriŞikayet DurumuCevap Bekleniyor

  Kibarlı marka Panax, Varitekx ve Abı Hayat altında bilmediğim diğer ürünler Dr.Mustafa ERASLAN’ın birkaç dini Kanalda çıkarak satışını teşvik etmesi ile ben ürün almaya karar verdim. Sonradan anladım ki bu ürünler değişik bölgelerde ve rekabet içinde satılıyormuş. Ayrıca telefonlara bir iki günlük eğitimle yetişen çakma doktorlar çıkıp size ilaç öneriyor, bana da öyle önerdiler.
  Dr. Mustafa ERASLAN’ ı bulmak veya onunla konuşmak mümkün değil. Kendisi reklamlarda çıkar başka hiç bir şekilde bizimle muhatap olmaz. benimle Dr. Mustafa ERASLAN gibi konuşup kandıran kişilerle maalesef konuştum. Kanamam olduğunu söylediğim halde bana üç ürünü birlikte kullanmamı istediler, bende kullandım, 4 gün sonunda aşırı kanama ile gerçek doktora gittim. Açık ürün iadesi kabul etmediler 400 TL. Zarar uğradım. Diğer ürün iadeleri ise ancak üç ayda geri alabildim.

 8. salih çalışkan salih çalışkan Ekim 5th, 2012 at 08:40

  arkadaşlar benve eşimin derdini anlattım bize panax gönderdiler kullandık. hiçbi yarar göremedik tekrar aradık derdimizi anlattık bize yanlış ilaç gönderildigini söylediler 300tl vermiştik bir 300tl daha istediler onu da gönderdik ama hilk günden hapı içermez sorunlar başladı hapı hemen bıraktık hem saglımızdan hem paramızdan olduk.birde bu hapı gönderenler yanlışyaptıklarını söyledik yanlışlarını telefi edin dedik bize hediye olan krem göndermişler bunun zaten hediyesi oldugunu söyledigimizde ukalabirisi ile karşılaştık hapı istemiyorum dedim iadede almıyorlar bu haplar iyi gelmiş olsa6-7 arkadaş daha alacaktı bunu söyledigim o ukala kişi bizim 6-7 kişiye ihtiyaç olmadını ve hap zaten yetiştiremiyorlar işte böyle arkadaşlar giden 600tl bunlara hesap sorulur inşallah

 9. Kibarlı Sağlık Ürünleri Yan Etkisi Yok Dediler Çıktı! Nevin Ü. | 02 Ekim 2012 09:00 Kibarlı ürünlerini bin bir umutla aldık. Reishi mantarı, Panax ve iki diğer ürün, yan etkileri oldu. İştah kaybı, ritim bozukluğu. Ücret iade edilmiyor. İlacı satarken bu etkilerden bahsedilmemişti, hatta hiç yan etkisi olmadığı söylenmişti. Mustafa Erarslan’ın tanıtmasından dolayı güvenmiştik
  Kaynak: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1375906/kibarli-saglik-urunleri-yan-etkisi-yok-dediler-cikti/9tnkm
  Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 10. Kibarlı Sağlık Ürünleri Kargoya Verilmeden İptal Ettiğim Halde İade Almıyor!
  Turan Ö. | 29 Eylül 2012 12:30 24.09.2012 de saat 16:30 suları almış olduğum Şeker hastalığı ve damar tıkanıklığı ilaçlarını 25.09.2012 saat 10:30 ve 12:00 a kadar defalarca telefon aracılığı ile almaktan vazgeçtiğimi bildirdiğim halde ve ürün henüz kargoya verilmediği halde iptal işlemimi gerçekleştirmiyorlar.
  Kredi kartı ile alınan ürün gün içinde iptal olup ertesi güne iptal olamayacağını belirtiyorlar. Ben 7 gün içinde cayma hakkımı kullanmak istediğim halde ilaç ürünlerinde iptal işlemi olmadığını söylüyorlar ben eczaneden kredi kartıyla aldığım ürünü iptal ettire bildiğim halde Kibarlı Sağlık Ürünlerinde satılan mal geri alınmaz koşulu varmış.
  Bende diyorum ki yokmu T. C. Devletinin vatandaşın hakkını koruyacak bir kanunu düzeni Hakimi, Savcısı kim bana destek olacak. Kredi kartımdan çekilen 600 TL yi nasıl geri alabilirim.
  Kaynak: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1373013/kibarli-saglik-urunleri-kargoya-verilmeden-iptal-ettigim-halde-iade-almiyor/
  Geniş Bilgi:http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 11. Kibarlı Sağlık Ürünleri Yan Etki Gösteren Reishi Mantarını İade Almıyor!
  Serdar A. | 05 Ekim 2012 09:10 Bu ürünü bir ay içinde iade edebileceğimiz söylenmişti yan etkisini görünce iade etmek istedim muhatap bile olmadılar sizi Allah’a havale ediyorum.
  Kaynak: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1375906/kibarli-saglik-urunleri-yan-etkisi-yok-dediler-cikti/9tnkm
  Geniş Bilgi: http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 12. AYKUTALP ANDİÇ AYKUTALP ANDİÇ Ekim 15th, 2012 at 10:36

  BEN EMEKLİ MAAŞI İLE GEÇİNEN BİR EMEKLİYİM , GÖZLERİMDE SİNİR ZAYIFLIĞINA BAĞLI OLARAK GÖRME AZLIĞI OLDU ,. KİBARLI PANAX IN TV VE FACEBOOK İLANLARINA KANIP ARAMA ENAYİLİĞİNDE BULUNDUM ( ARAMAZ OLAYDIM )TEMSİLCİLERİNİN TAVSİYESİ İLE ÜÇYÜZ TL ÖDEYEREK İKİ KUTU ALDIM ,( ALMAZ OLAYDIM ) 05305818501NOLU CEP TELEFONU İLE İRTİBAT KURULURKEN DEFALARCA ARAMAMA RAĞMEN TELEFONA CEVAP BİLE VEREN YOK , BEN BUNLARI ALLAHA HAVALE ETTİM ,ALLAH RİZASI İÇİN BU SOYGUNCULARA DUR DİYECEK BİR MERCİİ YOKMU , ALLAH RİZASI İÇİN ŞUNLARI DURDURUN, BUGÜN İTİBARI İLE HALA TV VE FACEBOOK İLANLARI DEVAM EDİP MİLLETİ KANDIRMAYA DEVAM EDİYORLAR ….

 13. hasan yılmaz hasan yılmaz Ekim 22nd, 2012 at 21:26

  arkadaşlar tilt testinde bayıldım damarım tıkandı ve sağlığımdan oldum.sakın ola bu teste girmeyin…

 14. Mustafa Eraslan ve Kibarlı’nın kurduğu tuzağa düşmeyin, bunlarda din, iman ve insanlık yok, sadece para var
  kısa bir süreliğine evime yakın olmasından mütevellit bu tarz bir firmada çalıştım ben..
  buradan sesimi duyurabildiğim kadarıyla kısaca anlatıyorum.. firmada işe başladığım esnada telefonlara bakıp sipariş alacagım söylenmişti.. ilk bir kaç gün öylede oldu.. TV.DE REKLAM ÇIKIYOR FIRSATI KAÇIRMAYIN 5 DAK. İÇİNDE ARARSANIZ 1 KUTUSU ŞU KADAR OLAN ÜRÜN 5 DAK. İÇİNDE ARAYANLARA 8 KUTUSU ŞU KADAR anonsu başladığı anda telefonlara cvp vermek güçleşiyordu. çok talep vardı..EKİN TV adı altındaki kanaldan reklam çıkmadan önce MUSTAFA ERASLAN çıkıyor bitkisel ürünlerle alakalı konuşma yapıyor ve ardından reklam giriyordu.. yani zirlenmeli gelişen olaylardır bunlar.. merdiven aldında kutusu 1_2 tl. ye üretilmiş tamamen sağlıksız ürünlere kafadan bi isim bulup herhangi bir matbaada da baskısını yapıp satan firmalar bunlar.. şikayet ve sitemlerin ardı arkası kesilmiyordu..her şikayet tel. sonrası müşterilerle dalga bile geçiliyordu.ben bunlara bizzat şahit oldum.. ve sonrasında da işten direk ayrıldım zaten.. sadece sanal ortamda değil oturuyor oldugunuz mühitte bile bunların çağrı merkezi adı altında bir daire tutup 10_ 15 tel. baglatıp bu işi yaptıklarını unutmayın.. yok öyle çagrı merkezi deyince aklınıza aman aman bir yer gelmesin.. hepsi yalan. biz insanlarımızında kabahati yok değil. dr. gitmekten üşeniyormuyuz yoksa çok iyi niyetliyiz güveniyormuyuz bilmem ama o sipariş telefonları susmadıkça bu tarz şaklabanlar bitmez… bu adamların en büyük gelir kaynağıda dogu insanı ve tarlada bahçede çalışan yaşlı kesimdir. zaten bu tarz yerlerden sipariş vererek bir kere ürün almanız kafi.. tel. numaranız ve adresiniz onlarda oldugu sürece devamlı aranırsınız.. yeni bir ürünümüz var yeni bir kanmpanyamız var derler.. tekrar ürün almanızı sağlarlar.. aradıklarında bizden falan ürünü almıştınız yaklaşık 3_ 4 ay önce nasıl memnun kaldınız mı? derler yok hiç memnun kalmadım derseniz cvp hazır . tmm efendim ben hemen yetkilelere bildiriyorum size dönüş yapmalarını sağlıyorum. derler.. yok memnun kaldım iyiydi derseniz tmm o an yeni bir ürün yada yeni bir kampanya başlığı altında konuya girerler ve mutlah suretle sizi ikna ederler. lakin hepsi yalandır. yetkiliye bildirecegim diyenin kendisi zaten yetkilidir. ve unutmayınki butar iş yapanların hiç bir zaman size verdikleri isim dogru değildir. adım mustafa beni her hangi bir sorun olursa ürün ile ilgili arayabilirsiniz derler. sorun oldu aradınız ya burada böyle biri yok yada o kişi işten ayrıldı cevabını alırsınız.. ürünü geriye iade etmek mi ? onu zaten unutun.UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.

 15. allah kahretsin bu sahtekarları

 16. bu ilaçtan bizde aldık ama kullanmadan bi yorum okuyayım dedim kullanmadan şok olduk bunu kullanıp zarar goren bi arkadaş bana mail adresinden ulaaşabilirse sevinirim …emrah_caliskan22

 17. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 13:25

  Kibarlı bizi dolandırıyordu, bunu analdık ve ürünlerini almaktan vaz
  emel
  KASIM 30TH, 2012 AT 20:32
  benim de annanem kadın, televizyonda bu kadar etkili konuştuğunu görünce Mustafa Erarslan’ı, kronik ağrıları için aramış. sana bi ilaç göndereceğim bütün sıkıntıların geçecek demişler telefonda. ilaç için de 800 tl fiyat istenmiş. annanem çok pahalı veremem o kadar deyince, peki sana biraz indirim yaparız diye cevaplamışlar. ama bugün gelen kargo, hiçbir indirim yapılmamış haliyle, hatta kargo parası da dahil olarak 850 tl istemiş, dolayısıyla annanem de ilacı almadan geri göndermiiş. netteki yorumları görünce de isabetli bir karar olduğunu daha çok anladım. ama bu kadar fahiş bir fiyatı nasıl isteme hakkına sahip olduklarını anlamış değilim. neredeyse bin lira para şistedikleri..bir de allah adını hiç düşürmüyolar dillerinden, bu nasıl allah sevgisidir. kadın zaten 750 tl maaş alıyo. allaha havale olsunlar.
  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_bizi_dolandiriyordu_bunu_analdik_ve_urunlerini_almaktan_vaz-10907.html

 18. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 17:50

  Kibarlı Sağlık Ürünlerini Kısırlık içinkullandık, Paramız boşa gitti

  Kibarlı Sağlık Ürünleri İlaç İşe Yaramadı! Neşe D. | 02 Kasım 2012 10:30 Biz 5 yıllık evli bir çiftiz ve bebeğimiz olmuyor . Bundan yaklaşık 1 yıl önce tüp bebek deneyimimizden sonra Panax sitesini aradık tvde sürekli dönen reklamlar ve çevre baskılarından sizde kullanın damarları açıyormuş çocuk sahibi olmanıza yardımcı oluyormuş diye neyse aradık 0212 *** ** 22 nolu telefonu ve karşımıza çıkan beyefendiyle görüşme neticesinde hem eşime hem bana 9ar kutu K1*K5*E1*Reıshı Mantarı Ve Panax gönderdiler.

  Yaklaşık 2 milyar değerinde neyse bir hevesle ve olumlu düşüncelerle kullandık gelgelelim o gün bugündür bir netice alamadık defalarca danışma hatlarını aramama rağmen bizden almamışsınız diye hep telefonlar yüzümüze kapatıldı mağduruz. hem maddi hem manevi. hiç bir işe yaramıyor bu ilaçlar.

  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_saglik_urunlerini_kisirlik_icinkullandik_paramiz_bosa_gitti-10908.html

 19. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 17:52

  Kibarlı Panax Kullandım karnım davul gibi şişti

  Dr. Mustafa Eraslan Yan Etki Yaptı! Ahmet G. | 02 Kasım 2012 13:40

  Kalp şeker göz ellerde ayaklarda uyuşukluk gibi şikayetlerim var Mustafa Eraslanın gıda takviyesi olan kibarlı panax ürününü 150 liraya satın aldım ancak bir faydasını görmedim karnım davul gibi şişti uykuda nefes alamama sorunum var bana yan etkisi yok dediler. Ama bu gıda takviyesine devam etsem eminim beni öldürecek onlardan isteğim ürünlerini geri almaları ve benim 150 lira mı iade etmeleri yoksa maddi ve manevi tazminat davası açacağım.

  1. kibarlı panax mustafa eraslan tarafından aranma yok ne zaman ilacı geri alın şikayetçiyim dediğimde bütün aramalar kesildi 150 tl min iadesini ve musafa eraslanın tarafıma bu konuda bilgi vermesini istiyorum

  07 Kasım 2012, 09:21:57

  2. herhangı bır arama durumu ızah etme yok bunlar ne bıcım ınsanlar

  06 Kasım 2012, 11:00:45

  3. bunlar ınsanlan dalga gecıyor şimdide ürünü bizden almadınız diyorlar

  05 Kasım 2012, 19:48:00

  4. kaç günoldu ses yok

  05 Kasım 2012, 14:55:56
  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_panax_kullandim_karnim_davul_gibi_sisti-10909.html

 20. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 17:53

  Babam Kibarlı Cemre kullandı tansiyonu fırladı ve baygınlık geçirdi

  Kibarlı Sağlık Ürünleri Ürünü Geri Almıyorlar! Rahmi K. | 07 Kasım 2012 14:51

  Ekim ayı içerisinde babam için genel merkezden sipariş olarak verdiğimiz ‘kibarlı cemre’ adlı ürün 16 ekim 2012 tarihinde elimize ulaştı. ürünü kullandıktan sonra babamın tansiyonu neredeyse 17 ye kadar çıktı ve baygınlık geçirdi. ilerleyen günlerde yetkilileri arayıp durumu anlattığımızda ürünün bu tip yan etkilerinin olmasının doğal olduğunu ve ürünü geri iade etmek istediğimizde ise bunun mümkün olamayacağını söylediler.

  1. ürünün ambalajının içerisinde veya üzerinde yan etkilerinin olabileceğine dair hiç bir bilgi yoktu.
  2. herhangi bir ürün uzaktan satış yöntemi ile satıldığında tüketicinin ürünü 10 gün içerisinde iade etme hakkı olmasına rağmen ürün geri alınmadı
  3. ürünle birlikte fatura, sevk irsaliyesi vs. hiçbir vesika gönderilmemişti
  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/babam_kibarli_cemre_kullandi_tansiyonu_firladi_ve_bayginlik_gecirdi-10910.html

 21. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 17:56

  Dr. Mustafa Eraslan Yasak Hakkında Çelişkili Cevap Veriliyor!

  Dr. Mustafa Eraslan Yasak Hakkında Çelişkili Cevap Veriliyor! Uğur C. | 08 Kasım 2012 11:30

  Dr. Mustafa Eraslan bitkisel ilaçlarını babam A*** Ç***’ un göz damarlarında ki tıkanıklık nedeniyle sipariş ettik ürün elimize ulaştı ve bunun akabinde internetten gördüğüm bazı yorumlar nedeniyle bitkisel ilaçlara tarım bakanlığının ilgilenmesi dolayısıyla tarım bakanlığı bilgi hattını aradım ve bu ilaçların ( kibarlı panax vs. . ) yasaklandığını ve bununla ilgili kararın tamamı tarafıma okundu. .

  Bunun üzerine ilacı sipariş ettiğimiz İstanbul şubesini aradım ve bana ilacın yasaklanmadığı ve hastanın kullanması gerektiği söylendi. Bende kullanmak istemediğimizi ve (06. 11. 2012 tarihi itibariyle elimize ulaşan ilacın daha kutusu açılmamış vaziyette ) iade etmek istediğimi belirttim ve bana ilgili kişi olmadığını bunun için 2-3 gün içerisinde bize ulaşılacağı söylendi. Sonuç çıkacağı konusunda endişeliyim çünkü yaklaşım tarzı pek hoş değildi.

  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/dr_mustafa_eraslan_yasak_hakkinda_celiskili_cevap_veriliyor-10911.html

 22. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 17:58

  Annem böbrek hastası, Kibarlı Panax kullandı diyalizlik oldu, Allah

  Dr. Mustafa Eraslan İlaç Rahatsız Etti! Fatma Y. | 16 Kasım 2012 10:00

  Annem, böbrek hastası, normal ilaçlarını kullanırken gayet iyiydi. Dr. Mustafa Eraslan’ın ilaçlarını kullandı ve şuanda diyalizlik duruma geldi. şimdi ne olacak.. Allah’a havale ediyorum.

  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/annem_bobrek_hastasi_kibarli_panax_kullandi_diyalizlik_oldu_allah-10912.html

 23. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 17:59

  Kibarlı Panax ve Reshi Mantarı Babam’ın böbreklerini isfla ettirdi

  Dr. Mustafa Eraslan Alınan İlaçlar Babamı Daha Kötü Etti! Uğur G. | 27 Kasım 2012 09:20

  Babamı geçen yıl kaybettik.Babamda diyabet hipertansiyon ve kalp hastalığı vardı kalp amaliyatı olamaz dendi ve babamda bu üzere dr. Mustafa Eraslan dan Panax ve reishi mantarı denilen bir ilaç aldı tetkik sonuçları bu firmaya gönderildi orda incelendi ve belirli bir doz ayarlandı bize gönderirken kalp damarları nı kesin açılacak böbrekleri içinde reishi mantarı çok iyi gelecektir dendi.

  Olmazsa isterseniz tedavisi tarafımızca yapılacak yada para iadesi yapılacaktır dendi ve bir kaç kutu kullandı dahada kötüye gitti durumu sonradan böbrek yetmezliği gelişti ilaçları almadan önceki de sonrakilerde yani bütün tetkikleri elimde sonuca bakıldığında bi faydası değil eskisinden daha kötü olduğu açıkca belli sonradan bizi aradılar tekrar ilaç satmak için bende durumu anlattım ama para iadesi yapılmadı talepte etmemiştik zaten..

  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarli_panax_ve_reshi_mantari_babamin_bobreklerini_isfla_ettirdi-10913.html

 24. ibrahim Gökçek ibrahim Gökçek Aralık 4th, 2012 at 18:00

  Dr. Mustafa Eraslanın Panax’ını kullandım migrenim daha kötü oldu

  Dr. Mustafa Eraslan Paramı Ödemiyor! Selcuk S. | 10 Kasım 2012 10:50

  2 Ay önce tv. programında ki konuşmalarından etkilenerek belirtmiş oldukları numarayı aradım ve kronik migrenim olduğunu belirttim görüşmüş olduğum kişide efendim %70 şifa bulacaksınız inşallah deyince baya ümitlenip sipariş verdim. gönderdikleri ilaçlara 450tl ödedim. Ve bana size gönderdiğimiz ürünler şifa olmaz ise paranızı iade edeceğiz dendi.

  Paramı geri ödemeyip tedaviye devam edeceğiz deyip Dr. M*** D*** ile görüşeceğimi belirttiler. M*** D*** ile görüştüm oda bana 1500 tl tutarında Detox cihazını almam gerektiğini belirtince bütün umutlarımın hayal olduğunu fark ettim. şuan bu kişileri Sağlık bakanlığına şikayet ettim paramı geri ödemezlerse mahkemeyede vereceğim.

  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/dr_mustafa_eraslanin_panaxini_kullandim_migrenim_daha_kotu_oldu-10914.html

 25. ya arkadaşlar ben anlamadım bazıları diyo iyi geldi bazıları demiyo şimdi klavis panax yasaklandı ise nasıl oluyo da televizyonda açıklanıyo bana onu söyler misiniz şimdi madem clavis panax yasaklandı arayıp sorduk kadınlar böyle böyle diyo klavis panax yasaklanmamış sahte olanları aldırılmış diyolar ben bundan bişiy anlamadım

 26. Dikkat! Kibarlı PANAX, Kobra Panax, yasaklandı!

  16 Mayıs 2012 Çarşamba 12:50
  Piyasayı doktor patentli bitkisel ilaçlar sardı. Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve 3 bitkisel ilacın satışını yasakladı.

  Kaynak : Dikkat! Bu 3 bitkisel ilaç yasaklandı!
  Piyasayı doktor patentli bitkisel ilaçlar sardı. Panax ismiyle hızla çoğalan ve önüne farklı isimler konarak halka satılan ilacın hiçbir etkisi olmadığı ve halkın kandırıldığı ortaya çıktı. SAĞLIK Bakanlığı 81 ilin valiliğine yazı göndererek,bu ürünlerin satışının durdurulmasını istedi.

  Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan 81 il valiliğine gönderilen yazıda,Dr. Mustafa Eraslan’ın tanıtım ve pazarlamasını yaptığı ‘Clavis’ ve ‘Clavis Panax’ adlı ürünlerle, Dr. Ömer Coşkun’un tanıtım ve satışını yaptığı ‘Klavis Panax’ adlı ürün

  Kaynak : Dikkat! Bu 3 bitkisel ilaç yasaklandı! hakkında Sağlık Bakanlığı’na birçok şikayet ulaştığı belirtildi.

  Birçok televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde endikasyon belirterek yapılan tanıtımlarda gerçeğe aykırı beyanlarda bulunulduğu, halkın istismar edilip yanıltıldığı, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünlerin para karşılığı satılarak menfaat temin edildiği, ayrıca halkın sağlığının tehlikeye düşürüldüğü kaydedildi.

  http://www.dogaltedavi.net/f259/mustafa_eraslan_ve_omer_coskunun_urunleri_yasaklandi_panax-6616.html

 27. Allah rızası için şu Seymen FM gibi radyolar kapatılsın artık radyo dinlemekten tiksinti geldi ayıptır be vallahi ayıptır

 28. 30.7 2013 tarihinde 2 kutu panax aldım. Mesaj tv de dr denilen şarlatan mustafa eraslanı dinledim ve inandım sonuçta bu Kapsülden sabah ve akşam 1 er tane aldım. Gece terlemeleri ve kalbimde sıkışmalar oldu.Sabahleyin hologramlarından tetkik ettim orjinal değil ibaresiyle karşılaştım. Bunları istanbul floryada bulunan dağıtıcı firmadan aldım. Bana ankaradan bir telefon verdiler tek bitkisel lmt şirketi.teli 03122317474 ahmet isminde biriyle konuştum bana yollayın orjinalini yollıyayım dedi.bunlar tam bir sahtekar olan benim 300tl oldu ama canımı kurtardımya şükürler olsun paramda haram zıkkım olsun cocularından yakınlarından cıksın.

 29. İstanbulda bulunan bu moto karpa dağıtım firmasıdır. Bunların teli de 02125795353……02125792828 daha 579 la başlayan bir sürü numaraları var her birine pazarlamacı koymuşlar. Kimi uzmanım diyor sallıyorlar. İşsizlik bu insanları da bu tür sahtekarların yanında maşa olarak kullanıyorlar.Ben şikayetleri de okuyunca bende kalan 1 kutuyu hemen çöpe attım. Gelecek olan diğerini de kargodan bile almayacağım hayatta ilk defa faka bastım.Ama hayatımı kurtardığıma inanıyorum. Bu sağlık bakanlığının ve savcıların bu memlekette ne iş yaptıklarını da anlamak mümkün değil. Trilyonlarca rant dönüyor dur diyen yok. 10 lira dolandıran birini içeri alırlar böylelerine de bir şey olmaz.

 30. Elimde gönderdikleri irsaliye ve hologram nosu var. Kargoyla yolladığıma dair belgelerde var paramı ödemezlerse mahkemeye sahtecilikten savcılığa da şikayette bulunacağım.

 31. Behçet hastasıyım. Televizyondan izlediğim Mustafa Eraslan’ın ilaçlarını sipariş ettim. Bana telefonda kesinlikle 6 ay kullandığında düzeleceksin dendi. Sonuç ilaçlara Ramadur, Reisi mantarı, #panax olmak üzere 6 aylık ilaç parası 2700 para verdim. Hiçbir şeye fayda etmedi. İnsanları yanıltmak yerine bu kronik bir rahatsızlık geçmez diyebilirlerdi. Ben paramın iadesini istiyorum. Zaten Tüketici Haklarına başvuruda da bulunacağım. Kibarlı Sağlık Ürünleri gerekirse olayı medyaya da taşıyacağım. Yeter ki doğru neyse o gösterilsin.

 32. Behçet hastasıyım. Televizyondan izlediğim Mustafa Eraslan’ın ilaçlarını sipariş ettim. Bana telefonda kesinlikle 6 ay kullandığında düzeleceksin dendi. Sonuç ilaçlara Ramadur , Reisi mantarı, #panax olmak üzere 6 aylık ilaç parası 2700 para verdim. Hiçbir şeye fayda etmedi. İnsanları yanıltmak yerine bu kronik bir rahatsızlık geçmez diyebilirlerdi. Ben paramın iadesini istiyorum. Zaten Tüketici Haklarına başvuruda da bulunacağım. Kibarlı Sağlık Ürünleri gerekirse olayı medyaya da taşıyacağım. Yeter ki doğru neyse o gösterilsin.
  Kaynak: http://www.dogaltedavi.net/f259/kibarlidan_ramadur_reisi_mantari_panax_aldim_2700_tl_odedim_bir_faydasini_gormedim-13580.html#post41276

 33. Kibarlının 4 ürününü kullanıyorum.4 kutu panax 4 kutu M1 4 kutu K5 ve 5 kutu S1…3aydır kullanıyorum faydasını görmedim.bende mi kandırıldım yoksa ?elimdeki açılmadık ilaçları iade edip paramızı geri alabilir miyiz

 

Zayıflama, Kilo Verme Yardımcı Gıda Takviyesi Seti

  • colins ürün iadesi

   nur

   colins ankara metromall magazından kot pantolon aldım ve ikinci giyişimde ürün dizden yırtık kotto zaten ama yırtık yerı hem yanlardan hemde aşağıya doğru yırtıldı ürünü değştirmek istedım ama incelemede ürettümden kaynaklı soeun yoktur dendi tekrar yolladım kabul etmedim
  • Emsan Tencereler

   Serpil

   Emsan cam 5li bıçak seti almıştım bıcakta lekelenmeler oluştu yıkasamda çıkmıyor benek benek baslı gibi degil ama üstünde farklı lekeler var makineye hiç atmadım cok kullanmadıgım halde kötü bir görüntüsü var marketten markası belli bile olmayan ucuz bıcak seti almıştım
  • Teknosa’dan alınan Fujifilm Marka Fotoğraf Makinesi

   güler

   gulerokumuslar@gmail.com fujifilm ax380 fotoğraf mak bende almıştım .sürekli lens hatası.elime alıp açıyorum bidaha kapanmıyor.bıktım artık.6.kez yapıldı yine aynı.aldığım yerde iflas edip kapatınca 50 tel verip kendim yaptırdım.çöpe atacam artık lanet olsun.kesınlikle tavs
  • İZMİR GEDİZ ELEKTRİK

   Hasan Dönerkaya

   İzmir Urla ilçesinde Özbek mahallesi Akkum bölgesinde üç yıldır yaşıyorum. Her yıl Haziran ayından itibaren her gün en az iki defa olmak üzere elektrik kesilir mi? Böyle rezalet bir hizmet te ancak size yakışır. 2023 Türkiye'sinde böyle duyarsız kurumlara yer yok
  • Oris Telekom’la Zarara Uğramayın!

   Uğur

   Memlekette her türlü yol mevcut para kazanmak için. Kullanmadığım internet parasını ödüyorum.
  • İZMİR GEDİZ ELEKTRİK

   Ayşe

   Bana her ay yüksek fatura geliyor kışın 200 tl bile geliyor evde klima var ama kullanmıyoruz korkudan Onur'da kullansak evın yolunu bulamıcaz itiraz formu doldurup gönderecektim yapamadım fazla ilgim yok yetkililerin ilgilenmelerini vatandaş olarak saygılarımla arz ediyorum
  • Hotpoint Ariston Buzdolabı Rezaleti

   Jale şahin

   böyle rezalet bi firma görmedim klimayi bize satarken şartel montaj vs herşey bize ait denildi urun geldi sartel bize ait değil siz elektrikçi cagiracaksiniz denildi ve montaj edilmeden geri gittiler şikayet te bulunduk tekrar geldiklerinde montaj ve sartel bağlandı baştan savma bi şekil
  • Sanal Mağaza Alışverişim Halen Gelmedi

   Burcu

   Sanalmagaza.com'dan sipariş ettiğim ürün 18 Mayıs'tan beri kargoya verilmedi. Müşteri hizmetlerine de yazdığım hiçbir maile cevap verilmedi. Kredi kartı ile ödeme yapmayın ürünleri göndermiyorlar 3 hafta oldu.
  • Pronet Kan Kaybediyor!!!

   Mustafa Eriten

   PRONET firması ile 2,5 yıl çalıştık. sadece 1 kez gerçek ten ihtiyaç oldu o da camı açık bıraktığımız için devreye girdi. ortalama 130*27 ay ödeme yaptık 18.04.2018'den beri sözleşmem biteli 4 ay olmasına karşın iptal ettiremiyoruz. Ayrıca iptal etmedikleri gibi her ay fat
  • Airties Müşteri Hizmetleri

   Adınız

   İki kez internet için aradım, engelli makinaya bağlı bir oğlum olduğunu, kameradan sürekli takip ettiğimiinternet olmazsa gece takip edemeyeceğimi akşam saatleri olduğu için modem falan alamayacağımı ve kendi başıma da bilemediğim için yapamadığımı söyledim. Israrla bana esk